Ambasáda, novinky, dárečky

21. listopadu 2012 v 20:30 | Radik |  Před odletem
1) Návštěva ambasády

Dneska byl ten den, vyklepaná sem nemohla spát a od cca 4 sem čumákovala v posteli (a ještě k tomu né vlastní - spala jsem u kamarádky v MB, abych to do Phy měla blíž)... Nicméně jsem se cca v 6 vyprdelila a vyrazila na autobus do Prahy, po cestě jsem si překvapivě stihla koupit velké kafčo, plechovku ledového čaje a aktivia nápoj, takže "po snídani" a spokojená sem si to v půl 7 šinula po dálnici do Prahy. Dojeli jsme krásně na čas, stihla jsem si koupit lístek a zrovna i chytnout metro - tudíž bez čekání, dokonce i přestupy jsem zvládla v pohodě skoro jako pravá pražanda a když jsem vystoupila na Malostranské, již ne mě venku čekala Lucka, kterou jsem už od východu vyhlížela (měly jsme popis oblečení). bez problémů jsme se našly a pod taktovkou a neomylným vnitřním kompasem jsme se po kolejích vydali k ambasádě.
Tam jsme samozřejmě dorazily brzo - bylo před 8 a tak sem chudáka Lucku tahala uličkama a průchodama, dokud jsme nenašli krámek, kde mě napojí (takovou žízeň jsem snad nikdy neměla..) Poté jsme se vydaly zpět k ambasádě, zaftipkovali na téma "polišů", kteří zrcátkem na tyči kontrolovali auta, které k ambasádám přijížděla a postavily se do fronty a čekaly, až se nás zeptají na jméno. To naštěstí netrvalo tak dlouho a v 8:15 už jsme procházely kontrolou do prvního patra, kde jsme se check-in-ly a šli čekat na schůzku s konzulátem.
Konzulátem byla milá mladá slečna s ftipným jménem Frisbea :-D (čti frisbí).. tak mi vzala otisky, pak sme si pokecaly, zodpověděla jsem vše co chtěla vědět a pak čumím, že v ruce nedrží můj pas, ale Lucky (ha, nahluchlá Mrázková se vecpala někam, kam neměla), ale tak slečna se zasmála mé hlouposti a sdělila mi, že to není problém, že mi jen sejme znova otisky a že mi pas přijde do cca 3 dnů. Takže paráda..
Hned po mě šla Lůca, ta i přes všechny problémy co s tímhle programem má, prošla taktéž a už jsme si to šinuly směr metro a směr Palladium, kde jsme měly srazíka s Kristýnkou, která odlétá v lednu a která i čte tento blog, takže ji tímto děkuji za krásný den :-) S Kristýnkou jsme se v pořádku sešly a šly do Luxoru pro knížky..
A pak že jdeme na oběd, tak Mrázková, která jezdí do Phy jednou za uherák táhla chudáky holky na Václavák a že tam musí někde bejt pizzerka, kde jsem jedla docela za levno a bylo to dobré... no, nenašly jsme ji - asi krachla :-/ so bad.. no, takže hladové jsme se vydaly zpět směr Palládium, že tam někde je nějaká restauračka a po cestě jsme narazily na jinou pizzerku a že teda zalezeme a najíme se. Lůca si dala Lasagne, Kristýnka noky quattro formagi a já taky nějaký divný těstoviny quattro formagi. No, všechny jsme se shodly, že nic tak hnusného jsme nikdy nejedly - v mém případě bylo štěstí, že jsem měla ucpaný noc, páč takovej puch z těch těstovin co šel by mohl konkurovat i "pšoučkům" našeho Jimmička... Ale tak den nám to nezkazilo, seděli jsme tam nějaký dvě hodiny, kecaly a bavily se, prostě úžasný den.

2) novinky

Pár dní zpět mi přišel mail od Jocelyn s schedule na prosinec... no, spadla mi huba abych se přiznala... myslela jsem, že budu pracovat ne - pá cca hoďku půl ráno a 3-4 odpoledne... ale že v neděle budu dělat 10!!! hodin jsem fakt nečekala.. no, dobrý, to bych ještě tak nějak zmákla.. ale to načasování... ve čtvrtek přilétám, pátek mám na zajištění SSN dle schedule a sobota hlídám 10 hodin uplně sama....!!! wtf??? a celkově je ten rozvrh hektickej až hnusnej.. snad to takto nebude furt ale jen tento měsíc... dle Ady je to "zdvojený" provoz a tak nás obě využívají max... no uvidíme...
Další novinka, konečně mají HP kupce na barák, takže pokud vše půjde jak má, tak cca březen se budeme stěhovat blíž k Charlotte, možná i přímo do Charlotte !!! hurééééj.... měla jsem tyto informace od Ady, ale dneska mi to napsala i Jocelyn, která se mi mimochodem neozývala, páč si zlomila nohu a měla tento měsíc díky tomu strašně busy.. takže chápu, proč mi nepsala.. a já už jsem se bála, že je laxní a že se mi tam nebude líbit a že tam nebudu happy atd...:-D takže snad OK...

3)Dárečky

Ještě od kolegyňky Pavlínečky dostanu nějaké předměty ze Škodovky a musím koupit becherovku pro Adu a podle váhy kufru popř. i vínko pro HP.

První obrázky jsou ručníčky pro čertíky :-)


Další dva obrázky jsou knížky, "hračky" a balíčky od Manufactury pro HP a Adu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Mikulová Kristýna Mikulová | E-mail | 21. listopadu 2012 v 21:41 | Reagovat

srázek byl skvělej až na to nechutné jídlo no:)ale hlad byl silnější :D....jo a manufaktura je skvělá věc:)koukám že máme podobné nápady :)))levná to Amerika co :D

2 Monca Monca | 22. listopadu 2012 v 6:45 | Reagovat

Na skoleni ti reknou ze SSN az dva tydny po prichodu do rodinky...

3 Megynka Megynka | Web | 23. listopadu 2012 v 15:12 | Reagovat

Tak to je super ;) až tedy na tu schedule, taky na to čumim, to doufám, že ti nězačíná nějaký peklo, tak držim palce aby to pak bylo lepší ;)

4 Katka Katka | E-mail | 9. ledna 2013 v 11:43 | Reagovat

Ahoj, mohla bych tě poprosit o kontakt na paní, co dělá ty skvělé ručníky??? Chtěla bych je taky pro svoji hostfamily. Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama